phone 097-301-74-22

Статьи

Вільям Бернс: в інтересах США – сильна Україна
Просмотров всего: 12489
Просмотров сегодня: 20
Опубликовано: 2011-12-04

Вільям Бернс: в інтересах США – сильна Україна

Вашингтон – «У двадцяту річницю української незалежності, слід пригадати драматичні події, що призвели до незалежості, щоб зрозуміти, яке це величезне досягнення»

Це слова з виступу заступника держсекретаря США Вільяма Бернса на гала-святкуванні Фундації Україна – США. Цей захід відбувся у Вашингтоні з нагоди двадцятої річниці від дня, коли українці сказали «Так» незалежності у всенародному референдумі.

У дні зневіри та відкату демократичних досягнень в Україні саме західні політики – такі, як Бернс, колишній президент США Джордж Буш-старший та його радник з питань національної безпеки Брент Скоукрофт у своїх виступах та відеопривітаннях нагадали, якою ціною Україна стала незалежною.

«В ці дні коли історичні зміни охоплюють Близький Схід, слід пригадати, що Україна стала незалежною зовсім недавно», – нагадав Бернс. Під час тяжких страждань – голодоморів, воєн, Голокосту українці прагнули зберегти свою гідність, людські права та суверенність, а українська діаспора, у свою чергу, плекала національну ідентичність та зберігала мрію незалежності, наголосив Бернс.

Американський інтерес – незалежна, багата і демократична Україна

США та Україна є стратегічними партнерами вже двадцять років. Про це на святкуванні говорили різні доповідачі та гості. Україну вони хвалили за те, що вона зреклася свого ядерного арсеналу і таким чином зробила світ безпечнішим та стала прикладом для інших країн.

Країнам не подобається, коли інші їм підказують, як жити і розбудовувати своє майбутнє, нагадав Бернс і наголосив, що США не вчать Україну, а підтримують її з власних інтересів, хочуть бачити її на такому демократичному шляху, з якого неможливо звернути в якусь іншу сторону.

«Незалежна, багата та демократична Україна є в наших інтересах, – твердить Бернс. – У наших інтересах європейська Україна, яка модернізується, яка є прозорою, в якій живе бурхливе громадянське суспільство і громадяни активно беруть участь в державному житті, де всі користуються захистом верховенства права».

Політичні переслідування зупиняють прогрес

Та не обійшлося без ложки дьогтю. Вільям Бурнс нагадав

про подію, яка ставить усі декларовані амбіції теперішньої української влади про демократичність та європейськість під сумнів – судовий процес та засудження колишнього Прем’єр-міністра України Юлії Тимошенко.

«Політично мотивовані судові процеси підривають демократію та демократичні цінності, – нагадав Бернс. – Політично мотивовані судові процеси закорінюють самоцензуру в медіа, вони зупиняють ширшу громадську участь в політичному житті, бо люди бояться переслідування».

Український шлях залежить від українців

«Міцні демократії є кращими та надійнішими партнерами». Бернс нагадав ці слова своєї безпосередньої начальниці – держсекретаря США Гілларі Клінтон, яка додає – «вони більше торгують, ніж воюють». Америка готова активно підтримувати Україну, запевнив Бернс, однак нині, як і в 1991 році, український шлях залежить від вибору та дій самих українців.

«Кожне покоління мусить зробити свій вибір,  українці мусять вирішити, як оберігати свої свободи в майбутньому, – відзначив Вільям Бернс. – Українці це робили в минулому столітті, коли вони не відступали  від своїх мрій, доки ці мрії не стали реальністю. Українці це зробили, коли сказали собі, що більше не чекатимуть на незалежність і свободу. Українці мусять це зробити знову».

Іноді видається, що американці більше вірять у можливості України та в українську можливість зробити правильний вибір, ніж самі українці. Але й без того, щоб читати між рядками, зі сказаного видається, що пан Бернс відверто говорить: майбутнє України залежить від пересічних її громадян – Іванів та Володимирів, Олен та Наталок, Петрів та Степанів, а не лише від владних Вікторів та Леонідів.

По материалам: radiosvoboda.org
Наиболее популярные материалы по теме Власть
 • ЗАКОН УКРАЇНИ Про націоналізацію. Проект 11384 від 25.10.2012
 • ЗАКОН УКРАЇНИ Про націоналізацію. Проект 11384 від 25.10.2012

  Цей Закон передбачає прядок націоналізації, компетенцію державних органів при здійснені націоналізації, а також права власників майна, що було примусово відчужене шляхом націоналізації

 • Фукуяма: Политический строй должен выйти за пределы друзей и семьи
 • Фукуяма: Политический строй должен выйти за пределы друзей и семьи

  Один из самых цитируемых и уважаемых философов современности – об истоках либеральной демократии

 • Фукуяма: Украина не имеет другого варианта будущего, кроме интеграции с Европой
 • Фукуяма: Украина не имеет другого варианта будущего, кроме интеграции с Европой

  Известный философ – о будущем нашей страны и взглядах на революции на Ближнем Востоке

 • Власть большинства
 • Власть большинства

  Исландская революция 2008-2009 годов началась с одного человека с гитарой, который начал акцию протеста против действий правительства во время финансового кризиса

 • 8 мер правительства, к которым бизнесу нужно готовиться в 2013 году
 • 8 мер правительства, к которым бизнесу нужно готовиться в 2013 году

  В Кабмине придумали, как оживить украинскую экономику. Чем идеи министров обернутся для компаний?

 • Справка о том, как они делают это
 • Справка о том, как они делают это

  В последние недели в Украине звучат предположения о возможности введения международных санкций в отношении некоторых лиц, занимающих высокие должности в нашей стране

 • Экономика-2012: все нормально, падаю!
 • Экономика-2012: все нормально, падаю!

  На последнем в 2011 году заседании правительства Николай Азаров заявил: "2011 год запомнится нам проведением глубоких и сложных реформ. Пройдут годы, и в учебниках именно этот год будет отмечен как поворотная веха в истории Украины"

 • Скверная репутация. Почему европейцы бойкотируют Евро-2012
 • Скверная репутация. Почему европейцы бойкотируют Евро-2012

  Украинская власть не понимает, что европейские ценности не сводятся к стадионам и аэропортам

 • Италия вводит жесткие меры экономии
 • Италия вводит жесткие меры экономии

  Уже осенью будет создан специальный комитет

 • Нико Ланге: Европейские политики не любят, когда их считают дураками
 • Нико Ланге: Европейские политики не любят, когда их считают дураками

  ...никто не любит, когда его считают дураком. Особенно этого не любят люди, пребывающие на очень высоких и ответственных должностях в Евросоюзе

 • НКРЭ рекомендует закрыть заводы
 • НКРЭ рекомендует закрыть заводы

  Украинский союз промышленников и предпринимателей совместно с Национальной комиссией регулирования электроэнергетики провели показательный круглый стол

 • Порошенко рассказал о перспективах евроинтеграции
 • Порошенко рассказал о перспективах евроинтеграции

  На своей странице в Facebook Петр Порошенко рассказал, что важным месяцем в отношениях Украины и ЕС является апрель 2013 года, когда будет сделан доклад миссии Кокса - Квасьневского

Еще из раздела Статьи о бизнесе Еще на тему Власть